Judesio terapija. Ką slepia kūnas ir ką išduoda judesiai?

08/23/2017

Judėjimas yra natūrali mūsų prigimtis, kurios dėka patiriame gyvenimą. Kūno judesiai yra atsakas į mūsų mintis, ketinimus, psichologinius ir fiziologinius impulsus, tai tarsi energijos pulsacija sklidanti organizmu. Jeigu mes patiriame stresą, atsiduriame nemaloniose situacijose, konfliktuojame su aplinkiniais, ima formuotis atitinkama veiksmų grandinė - kūnas reaguoja į emocijas ir išreiškia save per judesį arba jo nebuvimą (sustingimą).

Vos tik nubudus įsijungia įprastiniai, individualūs elgesio modeliai. Reiktų prisiminti, kad kūnas visuomet juda pačiu lengviausiu būdu. Jeigu organizme yra kažkoks sutrikimas, negalavimas, judesiai prisitaikys, kad nesukeltų skausmo. Pavyzdžiui, jeigu stuburas yra sveikas, jūs iš lovos išlipsite vienaip, jei yra funkcinių sutrikimų - kitaip. Deja, mes esame taip pasinėrę į kasdieninius rūpesčius, kad nepastebime, kada atsiranda judėjimo pakitimai.

Kūnas slepia neišgyventus jausmus ir požiūrį į gyvenimą

Daugybė psichologų, psichiatrų, medikų ir kitų profesijų atstovų moka įvertinti žmogaus emocinę ir fizinę sveikatą vos tik šiam įžengus pro duris. Mūsų laikysena, veido mimikos, rankų judesiai, žvilgsnis - viskas turi savo kalbą, kurią tereikia išmokti suprasti.

Kiekvienas žinome, kad būdami liūdni susikūpriname, veidas tampa rūškanas, judesiai vangūs ar nervingi, sutrinka kvėpavimas. Tačiau nenorėdami parodyti viešumoje savo jausmų imame elgtis priešingai. Deja, užsidedame tik kaukę su šypsena, bet kūnas ir judesiai netampa mūsų sąjungininkais. Priešingai, organizme išsaugoma kiekviena neišgyventa ir neišjausta emocija. Taip bėgant metams ir lyg tyčia dažnėjant nemalonioms situacijoms visas šis nemalonus balastas vis auga ir auga, kol vieną dieną išsiveržia ligomis, fiziniais ir psichologiniais sutrikimais.

Norėdami atsikratyti šios sunkios naštos, pirmiausia turėsite susipažinti su savo kūno kalba ir vidinėmis nuostatomis, įtakojančiomis jūsų reakciją į viską, kas vyksta pasaulyje. Vaikystėje perimtos programos lemia mūsų reakcijas į aplinką. Nenoras priimti to, kas vyksta, sukelia mumyse energijos blokus. Pavyzdžiui, jeigu jūs manote, kad verkti viešumoje yra gėda, automatiškai slopinate natūralius kūne vykstančius procesus.

Judesio terapija - būdas pažinti savo kūno kalbą ir išsilaisvinti iš įtampų

Visi esame patyrę šokio teikiamą džiaugsmą ir energiją. Kūnas atsipalaiduoja ir paklūsta ritmui, nuvilnija malonumo banga. Jeigu šokame taip kaip mokame ir jaučiame, ypač būdami vieni, galime pastebėti, kad judesiai formuojasi natūraliai ir tokie, kokie tuo momentu mums yra džiugiausi. Vidinis ritmas prisiderina prie išorio t.y., muzikos ir pakelia mūsų energinį tonusą.

Judesio terapija skirta sąmoningai patirti save per judesį ir išgirsti savo kūno kalbą. Per užsiėmimus raginama drąsiai pažvelgti į tai, ką nuolat slepiate net patys nuo savęs ir leisti sau patirti, tiesiog išlaisvinti užspaustą energiją - pykčio, liūdesio, baimės ar/ir kitas.

Judesio terapeutė Jolita Vilčinskienė tikina, jog integruota kūno ir šokio terapija leidžia patirti save, suvokti savo vidinį pasaulį ir keisti santykį su pačiu savimi bei aplinka.

Pažinę savo tikruosius jausmus ir širdies troškimus turėsite galimybę patirti tikrąją vidinę ramybę, gyvenimo palaimą ir nenumaldomą kūrybiškumo energiją, reikalingą visose srityse.

Parengė Rūta Steponavičienė

Turinio teisės priklauso "Flow Projects", norėdami dalintis - nurodykite šaltinį.


© 2017 FLOW PROJECTS Lithuania, Vilnius
Powered by Webnode
Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started